Pakowanie

Istota pakowania polega na takim zabezpieczeniu przewożonych przedmiotów, aby dotarły w całości i bez szwanku do miejsca przeznaczenia.

Oryginalne opakowania sprzętu RTV oraz sprzętu komputerowego najlepiej zabezpieczą Twój sprzęt podczas transportu. Jeśli posiadasz oryginalne kartony i opakowania, wskazane jest ich użycie.

Pakując rzeczy do kartonów należy brać pod uwagę, że ktoś je musi podnieść :-) Zdarzało się, że klient ustawiał sobie na środku salonu wielki karton po telewizorze po czym wrzucał do niego wszystko, co mu wpadło w ręce, od książek, poprzez naczynia, na żywych roślinach kończąc. Efekt był taki, że dwóch ludzi nie bardzo było w stanie podnieść ów karton, a we czwórkę nawet nie próbowali, bo dno by z pewnścią nie wytrzymało :-) Wszystko trzeba było pakować od początku...

Naczynia i przedmioty szklane pakujemy w specjalny papier do szkła, owijając dokładnie i ciasno układając w kartonie.

Książki należy pakować do średniej wielkości kartonów. Jeśli dysponujemy tylko większymi kartonami, możemy je wypełnić do 3/4 pojemności, a na wierzch położyć lżejsze rzeczy, tak żeby karton nie był zbyt ciężki ale wypełniony po brzegi.

Rzeźby i inne nieforemne przedmioty pakujemy do odpowiedniej wielkości kartonów, do których wsypujemy wypełniacze (mogą być np. styropianowe) tak, żeby uniemożliwić przedmiotom jakikolwiek ruch.